Как да победим вирусите през зимата

Как да победим вирусите през зимата

ноември 11, 2022 Off By teo

През зимните месеци е често срещано разболяване, причинено от вируси. Има няколко съвета, които можете да използвате, за да се преборите с вируси и инфекции през зимните месеци. През зимата трябва да сте особено внимателни с личната си хигиена. Можете да предотвратите инфекции, като поддържате ръцете си чисти и миете лицето си редовно. Също така е добра идея да останете на закрито.

Студеният въздух убива микробите

През зимните месеци много хора се разболяват от настинки, грип и други заболявания. През тези времена хората са склонни да стоят повече на закрито. Това улеснява разпространението на вирусите. Въпреки че грипът е сериозно заболяване, има някои неща, които можете да направите, за да сведете до минимум шанса да се заразите с него.

Един от начините да не се разболеете е да миете ръцете си след контакт с обществени места. Друг метод е да се яде храна, която ще ви даде сила. Освен това, упражненията могат да помогнат за изхвърлянето на бактериите от белите дробове. Друго, което може да направите е да приемате добавки и имуностимуланти, които със сигурност ще подобрят цялостното ви състояние. При чести инфекции на дихателните пътища, може да започнете с иновирон таблетки.

Въпреки че тези методи са полезни, те не са най-добрият начин за предотвратяване на заболяването. Ниските температури могат да убият някои микроби. Повечето вируси обаче ще оцелеят при ниски температури. Студеният въздух няма да убие вирусите.

Стоене на закрито

Добрата имунна система е от съществено значение за поддържане на здравето през по-студените месеци от годината. Това е така, защото по-студеното време често изсушава въздуха и прави дихателната система по-податлива на микроби. По-студеният въздух също забавя скоростта, с която вирусните частици се разграждат.

Да имате добра имунна система означава, че е по-малко вероятно да хванете настинка или грип. Можете също така да намалите риска от инфекция, като ограничите броя на хората в затворена зона, както и като миете ръцете си правилно.

Получаването на достатъчно слънчева светлина е важна част от поддържането на здравето. Ниските нива на витамин D са известен фактор за появата на настинка и грип, така че не забравяйте да излезете и да се излагате на малко слънце.

Сухият зимен въздух може да подпомогне разпространението на вируса

Вирусите могат да циркулират във въздуха по всяко време на годината, но изследователите се опитват да разберат защо вирусите са по-активни през зимата. Това важи особено за респираторните вируси. Някои проучвания показват, че сухият зимен въздух може да подпомогне в разпространението на вируса.

Докато някои изследвания са фокусирани върху влиянието на температурата, други разглеждат ролята на влажността. Проучванията са установили, че зимното време изсушава въздуха, което потиска мукоцилиарния клирънс, вродена защита срещу вируси. Освен това студеното време може да накара хората да се събират на закрито, което също може да помогне за разпространението на вируса.

Ротавирусът е зимна болест, но варицелата е пролетна

Независимо дали вашето дете е имало ротавирусна ваксина или не, има начини да се намали честотата на заболяването. Някои от начините включват почистване на повърхности, пречистване на водоснабдяването и фокусиране върху правилната хигиена на ръцете. Ротавирусът също има тенденция да се предава по фекално-орален път, което означава, че трябва да миете ръцете си често.

Ротавирусът може също да се разпространява чрез кашляне и кихане, както и чрез използване на замърсени предмети. Ротавирусът е най-известен като причина за диария, но също така е известно, че причинява треска, възпаление на средното ухо и пневмония. Той е и най-честата причина за дехидратация при кърмачета. Симптомите му обикновено са леки, но на дете с болестта не трябва да се позволява да посещава училище поне 48 часа след появата на симптомите.